Opowiadanie o zwierzętach egzotycznych

Pobierz

Zaczynamy.. 16 września, 2019.. Chętne, wybrane dziecko podaje rozwiązanie zagadki.. Wstępnie już Tymkowi wytłumaczyłam, że taka jest kolej rzeczy, no i pomogło nam opowiadanie o chomiczku:) Usuńzgodnie z poleceniem.. W ZOO i na SAWANNIE - opowiadanie nauczycielki o zwierzętach Pomoce: tablica demonstracyjna nr 23 Nauczyciel wyjaśnia pojęcia i różnice: sawanna (zwierzęta dzikie żyją swobodnie, na wolności) i zoo (dzikimi zwierzętami w klatkach i na wybie-gach opiekują się ludzie).Album pt. "Zwierzęta egzotyczne" Wspólne wykonanie albumu (można wykorzystać kolorowanki z wczorajszego dnia) lub zdjęcia/obrazki z gazet.. W poniedziałek, na tapetę wzięliśmy zwierzęta zamieszkujące Afrykę, a dokładnie sawannę.. Joanna Olech, Paweł Beręsewicz, Agnieszka Frączek, Ewa Chotomska, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, .W galerii zdjęć możecie zobaczyć Afrykę - czyli kontynent, który jest daleko od naszego kraju i żyje w nim dużo różnych dzikich egzotycznych zwierząt.. Bawcie się ze zwierzakami z naszego zbioru opowiadań, śmiejcie się, płaczcie.Jak dobrze znasz zwierzęta egzotyczne.. (lew) Dziś porozmawiamy o królu zwierząt czyli….W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej ze zwierzętami domowymi.. "W krainie zwierząt egzotycznych" - rozwiązywanie zagadek słownych: Nauczyciel czyta dzieciom zagadki słowne dotyczące zwierząt egzotycznych..

W tym tygodniu rozmawiamy o zwierzętach egzotycznych.

czy jest małe, czy duże, rasowe, egzotyczne czy podwórkowe, czy mieszka na wsi, czy w zoo, czy jest futrzaste, pierzaste, miauczące czy gęgające.. Wielkim szacunkiem jest otaczany, Więc królem zwierząt został nazwany.. Poniższa makieta wykonana została z pudełka po butach, pomalowanego mieszanką farb żółtej i czerwonej.. Segregowanie obrazków z ptakami na te, które odlatują naNajlepsze zagadki w kategorii "Zagadki dla dzieci o zwierzętach egzotycznych": zagadka o słoniu, zagadka o hipopotamie, zagadka o papudze, zagadka o lwie, zagadka o hipopotamach, zagadka o kobrze, zagadka o bawole, zagadka o kameleonie, zagadka o żyrafie, zagadka o kangurzeAfrykańskie zwierzęta poznamy i z daleka je oglądamy.. Policz zwierzęta i wpisz ich liczbę w okienkaZ wizytą na sawannie.. Nauczycielka opowiada przygodę o zwierzętach z dżungli, dzieci mają na głowie opaski z obrazkami zwierząt egzotycznych, siedzą na krzesełku, gdy usłyszą nazwę swojego zwierzątka wstają obiegają koło naśladując ruchy zwierzątka W pewnej dżungli daleko daleko tam, gdzie jest bardzo dużo drzew i różnorodnych roślin .2.Usiądź wygodnie i obejrzyj film o zwierzętach.. Zawarte są tu odnośniki do opowiadań, wierszyków, piosenek, zabaw .Opowiadanie "Wyprawa do ZOO" 2.. To zwierzę bardzo jest niebezpieczne, Ma piękną grzywę, ruchy stateczne..

Poznacie wiele gatunków egzotycznych zwierząt.

Opowiadanie H. Łochockiej pt. "O wróbelku Elemelku pustym brzuszku i rondelku" - zachęcanie do dokarmiania ptaków w czasie zimy.. (tygrys)Zwierzęta - ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE Ta sekcja jest częścią większego Tematu Tygodnia, jakim są Zwierzęta .. Ostrzegały też, że przez cały dzień to miejsce jest pełne ludzi.. Zwrócenie uwagi na warunki życia zwierząt mieszkających w zoo wyk.. TEMAT: Słuchanie opowiadania A. Widzowskiej "Zwierzęta egzotyczne".. utworu A. Borawieckiej "Bajka o lwie, strusiu i dwóch papugach"- rozmowa na temat utworu, zwrócenie .Temat dnia: Zwierzęta egzotyczne - z wizytą w Afryce.. Np. każdy obrazek naklejamy na innej kartce, można dopisać ciekawostki o tych zwierzętach, tworzymy kolorową okładkę, dziurkaczem robimy dziurki i wszystko związujemy wstążką (propozycja).. Bawcie się ze zwierzakami z naszego zbioru opowiadań, śmiejcie się, płaczcie.. Zapraszamy do zgadywanek z udziałem słoni, zebr, krokodyli, kangurów i strusi!Słyszał o tym miejscu bardzo wiele - szczególnie od ptaków, którym zdarzało się tam zaglądać.. Po poprawnym odgadnięciu nauczyciel pokazuje zdjęcie przedstawiające dane zwierzę.SCENARIUSZ ZAJĘĆ "W KRAINIE ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH" Opracowała: mgr Justyna Kocoń Ośrodek tematyczny: W krainie zwierząt egzotycznych..

Opowiadały niestworzone bajki o zwierzętach, które można tam spotkać.

W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej ze zwierzętami z różnych stron świata.. Zwierzęta do złożenia natomiast, pochodzą z .Zwierzęta Egzotyczne - 04 Października - Światowy Dzień Zwierząt.. Poniższa lista materiałów przyda Ci się, jeśli szukasz obrazków, kolorowanek, łamigłówek czy tekstów na temat zwierząt zamieszkujących inne kontynenty niż Europa.wiersze, bajki, opowiadania o zwierzętach • zwierzęta • pliki użytkownika thorba przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Las.doc, Zwaśnione pory roku.docEgzotyczne zwierzęta; Egzotyczne zwierzęta Witajcie kochane Koszałki - Opałki :) W tym tygodniu zabierzemy Was do świata Dżungli.. "OPOWIADANIA O ZWIERZĘTACH" Polscy pisarze dzieciom I znów cała plejada wspaniałych twórców i artystów spotyka się w jednej lekturze, by bawić i cieszyć swych czytelników.. Po obejrzeniu mapy proponujemy Wam egzotyczne zagadki, spróbujcie wskazać zwierzęta, o których mowa: Kot ogromny, pręgowany.. Może też ulepić zwierzęta z plasteliny lub masy solnej, którą potem pomaluje farbami..

Temat zajęć: Utrwalenie wiadomości na temat zwierząt egzotycznych.

Zabawa kończy się, kiedy piłka wróci do osoby mającej szarfę.I nie ma znaczenia, czy jest małe, czy duże, rasowe, egzotyczne czy podwórkowe, czy mieszka na wsi, czy w zoo, czy jest futrzaste, pierzaste, miauczące czy gęgające.. Dlatego jeżyk chciał tam się dostać dopiero wieczorem.. Zadanie 2.. Zagadka Żeby wprowadzić Was w dzisiejszy temat zaczniemy o zagadki.. Zawarte są tu odnośniki do opowiadań, wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych, logicznych, ruchowych, kodowania, zabaw w języku angielskim, pomocy dydaktycznych, kart pracy, gier, puzzli, prac plastycznych, a także kolorowanek.Gromadzenie w wydzielonym miejscu pokarmu na zimę dla zwierząt - po zakończonej zbiórce dostarczenie go do najbliższego leśnictwa.. Zapraszamy do nauki:) OPOWIADANIE pt. "WYCIECZKA DO ZOO" Posłuchajcie opowiadania czytanego przez rodziców i odpowiedzcie na poniższe pytania: .Wydawnictwo Literatura Opowiadania o zwierzętach - Grażyna Bąkiewicz, Joanna Papuzińska, Marcin Brykczyński, Anna Onichimowska, Barbara Kosmowska, Barbara Stenka, Irena Landau, Barbara Gawryluk, Agnieszka Frączek, Andrzej Marek Grabowski, Joanna Jagiełło, Kalina Jerzykowska, Tomasz Trojanowski, Paweł Wakuła, Beata Ostrowicka, Ewa Chotomska, Joanna Olech, Paweł Beręsewicz .Poprzez opowiadanie o zwierzętach, powtarzanie rymowanek, oglądanie albumów i ilustracji, dzieci rozwijały mowę spostrzegawczość i logiczne myślenie.. Dobrej zabawy.. Poproś mamę lub tatę o wskazanie na filmie zwierząt egzotycznych i wytłumaczenie, dlaczego są to zwierzęta egzotyczne?. Bywa w cyrku - tresowany.. Cele: • wzbogacanie wiadomości na temat życia krokodyli,Najlepsze zagadki w kategorii "Zagadki dla dzieci o zwierzętach egzotycznych": zagadka o żyrafie, zagadka o słoniu, zagadka o wielbłądzie, zagadka o zebrze, zagadka o pingwinie, zagadka o papudze, zagadka o kameleonie, zagadka o lwieOpowiadania o zwierzętach.. Każde jest wyjątkowe!. Pokochajcie zwierzaki i dajcie .Przewodnik metodyczny 7 Prąd elektryczny szarfę - początek zabawy.. ele ogólne: rozbudzenie zainteresowania zwierzętami egzotycznymi, rozwijanie percepcji słuchowej, poprzez dobieranie rymów do słów oraz dzielenie słów na sylaby i podawanie liczby sylab w wyrazie, rozwijanie wyobraźni,Zagadki o zwierzętach egzotycznych to dział, w którym dzieci znajdą odpowiedzi na łatwe i trudniejsze pytania dotyczące zwierzaków znanych dzieciom tylko z ZOO.. Każde jest wyjątkowe!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt