Higiena okresu dojrzewania scenariusz zajęć

Pobierz

Cel główny: wyrobienie nawyku szczególnego dbania o higienę w wieku dojrzewania.. CZAS REALIZACJI: 45 min.. Cel: dowiemy się, jakie zabiegi higieniczne są konieczne w czasie dojrzewania chłopców.. Pogadanka na temat higieny osobistej w okresie dojrzewania.. Zaloguj się by ocenić Zgłoś problem Wypożycz w bibliotece Dostęp online Brak zasobów elektronicznych dla wybranego dzieła.. Ka¿da grupa stara siê podaæ 3 skojarzenia, dotycz¹ce treœci plakatu, np.:Okres dojrzewania trwa kilka lat.. Zmieniam się, bo dojrzewam Dojrzewamy - się zmieniamy, o higienę dbamy work.Scenariusze lekcji.. Nauczyciel rozwija plakat z mottem lekcji: MOTTO:"Szlachetne zdrowie, nikt siê nie dowie jako smakujesz, a¿ siê zepsujesz" (Jan Kochanowski) 3. wg Krzysiekforys71.. Prawda, rośniesz i Twoje ciało się zmienia.. Jest to dość delikatny i drażliwy temat do rozmowy z uczniami.. Prawda, ogólnie wydalana krew podczas trwania całej miesiączki wynosiPLAN ZAJĘĆ: 1. wg Sp54katarzyna.. Zajęcia dla chłopców.. - radzenie sobie ze wstydem w okresie dojrzewania Anna Kiełczewska Dodano: 10 maja 2017 Scenariusz warsztatu dla uczniów.. Dojrzewanie chłopców Dziewczęta - dojrzewanie Higiena okresu dojrzewaniaW okresie dojrzewania przybieram na wadze.. W jaki sposób zatem zwrócić im uwagę na podstawowe zasady higieny osobistej, w jaki .Pytania zostaną omówione na początku następnych zajęć..

Higiena okresu dojrzewania O rety!

WDŻ-Aktywne spędzanie czasu kl. 4-Anita Suska Sortowanie według grup.. Trwa kilka lat i jest dla dzieci czasem na oswojenie się ze zmianami zachodzącymi w ich ciele.. Higiena codzienna okresu dojrzewania Lekcja z podziałem na grupy .szkoła podstawowa wdż wychowawcza.. Widać po mnie, że mam okres.. Pierwsza z nich ma zadanie przekonać i zachęcić uczniów do prowadzenia higieniczne (zdrowego) trybu życia.. TREŚCI PROGRAMOWE: Higiena okresu dojrzewania; Zmiany fizyczne i psychiczne okresu dojrzewania.. Które środki higieniczne są niezbędne w walce z tymi objawami?. Cele szczegółowe.. Czynnoœci organizacyjne: • sprawdzenie listy obecnoœci, • podzielenie klasy na 5 grup.. Informacje przekazywane na temat zdrowia, profilaktyki chorób są ważne, ale nie zawsze trafiają do Waszych podopiecznych.. Powoduje to intensywniejszą woń potu, przetłuszczanie się włosów i skóry.. TEMAT : Dojrzewanie - co się ze mną dzieje?. Faza końcowa: Odpowiedzi na ewentualne pytania zadawane przez uczniów.. ROZDZIAŁ 1.. Pamiętaj, że nic z tej lekcji nie jest do zanotowania, bo przecież nie ma zeszytu przedmiotowego.zapoznanie uczniów z zagrożeniami dla zdrowia wynikającymi z nieprzestrzegania zasad higieny psychicznej..

Zasady higieny okresu dojrzewania.

- spotkanie dla dziewcząt.. Obejmuje zmiany w wygladzie, czynnošciach narzqdów rozrodczych oraz psychice dziewczat i chlopców.. Dojrzewanie - co się ze mną dzieje?. KLASA: VI szkoły podstawowej (grupa dziewcząt) TEMAT: Jak o siebie dbać?. Wydalona krew miesięczna to około 3 łyżeczek do herbaty dziennie.. Higiena układu pokarmowego Koło fortuny.. Powinny one obejmować: 2.1.1. zmiany skórne, 2.1.2. podwyższoną potliwość, 2.1.3. przetłuszczanie włosów 2.1.4. mastkę, 2.1.5. polucje, 2.1.6. pojawienie się zarostu, 2.2.Higiena okresu dojrzewania: scenariusz lekcji dla chłopców z klasy V.. Zadanie pracy domowej - krzyżówka z karty pracy .Klasa 4 WDŻ Zajęcia z wychowawc .. Higiena okresu dorastania Prawda czy fałsz.. Stymulują młodzież do odczarowania tabu i efektywnego radzenia sobie z trudnymi emocjami.Nauczyciel po rozmowie z uczniami wypisuje na planszy zakres problemów związanych z higieną, które dotyczą dojrzewających chłopców.. Opis lekcji: praca z tekstem przygotowanym przez nauczyciela, praca własna.. wg U11952018.Higiena okresu dojrzewania dziewcząt Data dodania: 2008-05-28 08:34:59 Propozycja ciekawej lekcji dla dziewcząt z kl.V szkoły podstawowej, poruszającej delikatny, trudny, bo intymny problem dojrzewania — higieny osobistej.Prezentujemy spis treści Przewodnika dla nauczycieli dla klas 4-8 oraz przykładowy scenariusz lekcji do przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie z serii Moje dorastanie..

5.Scenariusz zajęć.

Słowniczek - higiena skóry Połącz w pary.. SCENARIUSZ 3 Temat: Higiena okresu dojrzewania (zajęcia oddzielnie dla dziewcząt i dla chłopców) Cele: Zapoznanie ze współcześnie stosowanymi metodami dbania o higienę osobistą Materiały: karton, pisak, prospekty, różne środki higieniczne Forma:Zestaw materiałów do projektu edukacyjnego po którym uczeń pozna zasady higieny związane z okresem dojrzewania, jakie zmiany zachodzą w budowie ciała w okresie dojrzewania oraz jakie zmiany zachodzą w sprawności fizycznej w okresie dojrzewania.. SPIS TREŚCI KLASA IV.. stron 188.. Po zakończeniu zajęć uczeń: wyjaśnia podstawowe pojęcia: higiena psychiczna, zdrowie psychiczne, stres, .. Okres dorastania, obejmujący przedział wiekowy od 12 do 18 roku życia, przedstawiany jest jako czas .Scenariusz lekcji Zmiany zachodzące w okresie dojrzewania przedstawia cele lekcji, metody pracy, zestaw środków dydaktycznych, propozycje pracy domowej oraz propozycje do poszczególnych części lekcji, a także odpowiedzi do zadań z zeszytu ćwiczeń.. Autor: Anna Matukin Matuszyńska.. Dodaj link .Scenariusz na zajęcia Wychowanie do życia w rodzinie w klasie V. Dojrzewanie Sortowanie według grup.. Inaczej nazywa się go pokwitaniem.. Cechy charakteru Co to znaczy być dobrą koleżanką/kolegą i przyjacielem?.

Temat lekcji: "Higiena okresu dojrzewania".

Wydostawanie się plemników podczas snu, pojawiające się w okresie dojrzewania.. Zajęcia umożliwiają zmierzenie się z własnym wstydem - nieodłącznym towarzyszem okresu dorastania.. CELE: Po zajęciach uczennica powinna:Scenariusze i ćwiczenia: świat w liczbach: tajemnice życia: wszędobylskie mieszaniny: Zabawy integracyjne: Zajęcia - Alkohol: Zajęcia - Dojrzewanie: Zajęcia - Emocje: Zajęcia - Higiena i zdrowie: Zajęcia - Komunikacja: Zajęcia - Narkotyki: Zajęcia - Nikotyna: Zajęcia - Odżywianie: Zajęcia - Poznajmy się: Zajęcia - Przemoc i agresjaTemat: Higiena okresu dojrzewania.. Metoda -Burza mózgówŚrodek higieniczny o przyjemnym zapachu stosowany na przykład na skórę pach; występuje w sztyfcie lub w sprayu.. Mar 10, 2021SCENARIUSZ LEKCJI.. Słoneczko.. GODZINA Z WYCHOWAWCĄ.. Autotagi: artykuły.. Obejmuje wyjaśnienie, na czym polega dojrzewanie dziewcząt i chłopców, wyjaśnienie pojęć: hormony i dojrzewanie płciowe.. "Ale siara!". Dom moich marzeń Higiena okresu dojrzewania -zajęcia z podziałem na grupy Abstynencja seksualna Blaski i cienie koleżeństwa.. wg Logopedaborzymi.. U dziewczqt jajniki zaczynajq wytwarzaé komórki jajowe, pojawia sie pierwsza miesiqczka, powiekszajq sie piersi, cia\o przyjmuje ksztatt typowy dla dorosåej kobiety.Dojrzewanie dojrzewanie Dojrzewanie to okres przejściowy między dzieciństwem a dorosłością.. Uczeń powinien: - znać zasady higieny, których należy przestrzegać, zwłaszcza w wieku dojrzewania,2.. Fałsz, nikt się nie dowie, pod warunkiem że zadbasz o higienę.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Biologia Przyroda WDŻ.. Pojawia się na twarzy chłopców podczas dojrzewania.. Aby przybliżyć jak ważny jest zdrowy styl życia w okresie skoku pokwitowaniowego posługuje się metaforą budowania domu i oszczędzania (okradania)na materiałach budowlanych.. PRZEDMIOT: Wychowanie do życia w rodzinie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt