Sprawdzian z antygony pdf

Pobierz

Jaka kara groziła za złamanie zakazu króla?. Jak Edyp zareagowal na smierc Jokasty?. Udostępnij.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Czego najbardziej żałuje Antygona, idąc na śmierć?. Przerwij test.. a) tak, b) nie, c) tak, ale udawała, że nic nie wiedziała o zakazie króla.. Napisz do nas.. Kim byli Kadmejczycy?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. 2011-11-15 15:18:31; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; Miał ktoś z was sprawdzian z treści ,, Antygony ''?. ISMENA Z żarów twej duszy mroźne mieciesz słowa.. NajpopularniejszeSofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Bierzecie udział?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Zapisuj ulubione.. Lektury Antygona / Antygona.. Pytanie 1 /10.. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Podsumowanie wiadomości.. Żył w latach 496-406 p.n.e.. Ocena aktywnych i ewaluacja zajęć ( w zaproponowanej przez nauczyciela formie).. Objaśnienie pracy domowej.. Wchodzi chor.Sprawdzian.. , syn Kreona , wróżbita , żona Kreona Rzecz dzieje się przed dworcem królewskim w Tebach.. Została napisana i wystawiona w 443 r. p.n.e. w Atenach.. Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfStreszczenie szczegółowe Prologos..

2010-01-10 19:08:06; argumenty antygony?

Antygona jest jedną z zachowanych tragedii Sofoklesa.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.ANTYGONA Nie troszcz się o mnie; nad twoim radź losem.. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. O ukochana siostro ma, Ismeno, Czy ty nie widzisz, że z klęsk Edypowych1.. Inspiracją do napisania dramatu jest mit tebański, opisujący nieszczęśliwe dzieje rodu Labdakidów.Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z książki ,,Ten obcy" 2011-10-14 09:40:29 Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Krzyżacy" ?. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. 2011-01-18 20:21:23Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Najnowsze wpisy..

2010-10-24 14:08:38sprawdzian na początek antygona.pdf (22 KB) Pobierz.

Napisał ok. 120 sztuk, w tym 90 tragedii.. Kto wypowiada słowa: ,,Bo hańba doznać od niewiasty klęski."?. ISMENA Ale nie zdradzaj twej myśli nikomu, Kryj twe zamiary, ja też je zataję.. Dlaczego Ismena nie chciała pomóc siostrze?. Zarejestruj się!. a) pozbawienie praw, b) wygnanie z kraju, c) śmierć.. Po tej konfrontacji wladcy z buntowniczka pojawia sie syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. Załóż własny blog!. Rozpocznij quiz .. Sprawdź, jak dobrze znasz dramaty Sofoklesa!. Otrzymuj osiągnięcia.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik sprawdzian z antygony online.pdf na koncie użytkownika phebechen221 • Data dodania: 27 mar 2016Test z odpowiedziami Powtorzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyswietl pytania.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna "żelazo w .Czy Antygona przyznała się do złamania zakazu Kreona?.

2010-05-08 21:14:08; Mieliście sprawdzian ze znajomości ``Ten obcy`` ?

2694 .Sytuacja Antygony i Kreona była bardzo trudna.. test > Antygona.. Mów głośno, bo ciężkie ty kaźnie Ściągnąć byś mogła milczeniem na siebie.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaAntygona Kto jest autorem Antygony.. Ares byl bogiem wojny.Jesli chcesz usunac testy, ktore opublikowales (lub testy, ktore uwazasz za niewlasciwe), skontaktuj sie z nami.Sprawdzian ze znajomości chomików, szczurów i oczywiście gryzoni.. Oboje należeli do rodu Labdakidów, nad którym wisiało fatum, sprowadzające wiele nieszczęść.. W jaki sposób nie usprawiedliwiała bohaterka decyzji o pogrzebaniu brata?. ANTYGONA O nie!. Zdobywaj obserwujących.. 6.Sprawdzian z antygony i teatru greckiego to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. sprawdzian na poczatek antygona ( sprawdzian_na_poczatek_antygona.pdf ) .. skontaktuj sie z nami.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. 3.Bracia Antygony zgineli w walce bratobojczej.. Twórz quizy.. A. Zaprojektuj plakat przedstawienia teatralnego pt. "Antygona","Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. Wypróbuj aplikację sameQuizy.SACRUM - (z łac.) to, co święte, związane z religią; mogą to być odczucia moralne, wymogi religijne itp. 10.. "Antygona" - krótkie opracowanie.. a)Antygona .. 7.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antygony i teatru greckiego?

Bohaterowie tragedii: AntygonaAntygona musi naruszyc drugie.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. ANTYGONA Lecz miła jestem tym, o których stoję.klatwa.Katalog Joanna Wtulich, 2013-06-21 Stupsk Jezyk rosyjski, Sprawdziany i testy sprawdzian wiadomosci teatr grecki, Antygonateatr w staroZytnej grecji Teatr grecki zostal stworzony dla obrzedow religijnych dotyczacych swiat na czesc boga Dionizosa.Test z lektur "Król Edyp" i "Antygona"!. Dodawaj wpisy.. Autor "Antygony" Sofokles - jeden z trzech największych tragediopisarzy greckich.. Posty tygodnia.. Kreon był nie tylko królem miasta w którym mieszkała Antygona, ale był też bratem jej zmarłego ojca, a syn Kreona Hajmon był narzeczonym Antygony.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Obserwuj autorów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt