Czas zegarowy niemiecki

Pobierz

Zapraszam na gerlic.pl.Podobało się?. - która jest godzina?. Podobnie jak w języku polskim, sposób urzędowy brzmi oficjalnie np. Jest trzecia .am Morgen - rano; am Vormittag - przed południem; am Mittag - południe; am Nachmittag - po południu; am Abend - wieczorem; halb - pół; nach - po; Viertel - kwadrans; vor - przed; Wie spät ist es?. Czas Perfekt Niemiecki 8kl.. Również w Belgii, Liechtensteinie i Luksemburgu mówi się w języku niemieckim.. Poszło Ci bardzo dobrze!. wg Isolacja.. ściągnij mp3.. Teraz wiem że nie tak źle pójdzie mi na kartkówce.. Oba oznaczają: Która jest godzina?. (Jest druga godzina.). (Jest godzina dziesiąta) Es ist zwölf Uhr.. Godzinę możemy podawać na dwa sposoby: urzędowy i potoczny.. 2015-02-22 14:30:08 Napisz te ceny słownie po Niemiecku 2012-04-23 13:57:34 Napisz liczby słownie po niemiecku .. Obowiązuje 24 system godzinowy i podajemy godzinę według schematu: Es ist + (godzina) + Uhr + (minuty)Wyrażanie czasu w sposób nieoficjalny: W taki sposób podajemy godziny w mowie potocznej.. Obowiązuje 24 system godzinowy i podajemy godzinę według schematu:CZAS PERFEKT Porządkowanie.. Na pytanie dotyczące czasu odpowiada .Czas zegarowy po niemiecku.. Gratulacje!. - Jak jest późno?. play sieben Uhr fünf.Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.. 2012-03-25 16:13:32Matura z języka niemieckiego..

Czas zegarowy w języku niemieckim.

SURVEY .Mieszkają oni głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.. Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.. Podobnie jak angielski i .Czas zegarowy w języku niemieckim - pytania o czas Czas zegarowy, pytania o czas i przykłady zdań.. Home Baza pomocy dydaktycznych Czas zegarowy (pomoce dydaktyczne) Temat bazowy: Czas zegarowy.prawo jazdy.. Do określenia czasu w j. niemieckim używamy liczebników głównych, inaczej niż to jest w j. polskim, gdzie używa się liczebników porządkowych.Jun 8, 2020Polecam skupić się na nauce czasu Präteritum i Perfekt (czasy przeszłe).. Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu!. Niemiecki - czas zegarowy.. Ćwierć i połowa - czas zegarowy Brakujące słowo.Czas zegarowy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Klasa 6 Niemieckim.. - Czy wie Pan/Pani, która jest dokładnie godzina?Godziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - zegarowy w języku niemieckimPOMOCE.. (Jest pięć po trzeciej) Es ist halbzwölf.. Przyjrzyjmy się więc tym możliwościom: nieoficjalnie.. (Jest godzina dwunasta) Es ist fünf nachdrei.. W mowie oficjalnej powyższe przyimki nie są przeważnie stosowane, choć coraz częściej zarówno w mowie potocznej jak i tej bardziej oficjalnej w użyciu są obie formy..

Czas zegarowy w j.niemieckim DRAFT.

- budowa zdań oznajmującym - budowa zdań pytających - liczebniki / czas zegarowy / daty - czas zegarowy - ćwiczenia interaktywne - zaimek osobowy, dzierżawczy i zwrotny - zaimek nieokreślony man - rodzaj rzeczownika i rodzajniki Określając czas w języku niemieckim użyjemy liczebników głównych- eins, fünfzehn, zwanzig, (jeden, pi ętnaście, dwadzieścia) inaczej niż w języky polskim, gdzie używamy liczebników porządkowych: pierwsza, piętnasta, dwudziesta (erste, f ünfzehnte, zwanzigste).. Do osób, dla których niemiecki jest językiem ojczystym dolicza się też 80 milionów, którzy go rozumieją.. Idealne dla słuchowców- zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się:podczas jazdy autobusem czy samochodemna spacerze z psemczekając w kolejceprzed snemFunkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.Czas zegarowy w języku niemieckim - pytania o czas: Pytania o czas Wie viel Uhr ist es?. 1 Lekcja - Czas przeszły prosty 2 Lekcja - Czas przeszły Perfekt 3 Lekcja - Czas zaprzeszły Plusquamperfekt 4 Lekcja - Czas przyszły Futur I 5 Lekcja - Czas przyszły Futur II Na końcu każdej lekcji gramatycznej znajdziesz ćwiczenia i odpowiedzi do ćwiczeń.Czas zegarowy - Sortowanie według grup.. Niemiecki jest bowiem najczęściej uczonym językiem.. Odpowiadając na pytanie, można użyć: Es ist…, czyli Jest… np. Es ist zwei Uhr..

Niemiecki - czas zegarowy.

przed.. (Jest za pięć druga) Es ist fünf nachhalb vier.Na godziny po niemiecku od 13 do 24 możemy mówić pierwsza, druga tak samo jak w j. polskim.. 0 16 fiszek tureklena9117.. Odpowiedz.. Dzięki.. Zablokuj Zgłoś.Dec 21, 2020Samouczek niemieckiego Reklama Die Uhrzeit - Czas zegarowy Aby zapytać się o to, która jest godzina możemy użyć jednego z dwóch, znaczących to samo zwrotów: Wie viel Uhr ist es?- Która jest godzina?. 7:00 - Es ist sieben Uhr.Godziny po niemiecku można podać według 24- , albo 12-godzinnego systemu.. rozpocznij naukę.. Który to czas urzędowy?. oficjalnie.. 24-godzinny wariant używa się w języku oficjalnym, a 12-godzinnym w języku potocznym.. Czas zegarowy w j.niemieckim DRAFT..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt