Stary człowiek i morze test wiedzy

Pobierz

osiemdziesięciu czterech 4.Ponieważ stary miał poranione ręce Ponieważ stracił wszystko, co miał Piłkę nożną Baseball Siatkówkę Polo Tak Nie Ponieważ stary poświęcił rybę dla swojego bezpieczeństwa Ponieważ ryba nie mieściła się do łodzi i Stary przywiązał ją do burty Ponieważ stary nie zauważył dziury w łodzi, dopóki ryba nie wypadła, a Stary utonąłRozwiązanie.. "Stary człowiek i morze" - Test z Lektury Test wiedzy z lektury Stary człowiek i morze (Ernest Hemingway).. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl .Witaj na stronie Quizz.pl.. Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Jak dobrze pamiętasz treść lektury?. Lech Burdecki, autor wstępu do polskiego wydania "Starego człowieka i morza" uważa, że: a) Santiago przekroczył swoje możliwości wypływając zbyt daleko.. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE 3.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.Test Cudzoziemka - Maria Kuncewiczowa 1 Test Ten Obcy - Irena Jurgielewiczowa 1 Test Cudzoziemka - Maria Kuncewiczowa 2 Test Syzyfowe prace - Stefan Żeromski 2 Test Kordian - Juliusz Słowacki 7 Test Barok 1 Test Tango - Sławomir Mrożek 3 Test Szewcy - Stanisław Ignacy Witkiewicz 1 Test Biblia 1 Test Makbet - William Szekspir 1Przetestuj swoją znajomość lektury Stary człowiek i morze.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu..

...Stary człowiek i morze - Testy - Dojrzewamy.pl.

Który z elementów ciała rybaka jako jedyny nie "był w nim stary"?. c) Santiago ponosi winę za swą porażkę.. Podaj swoje imię: Autorem książki jest?. Ania z Zielonego Wzgórza, Rilla ze Złotego Brzegu popularność: 475 dodał: milutka15: W pustyni i w puszczy .Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Stary człowiek i morze, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Ilość pytań: 17 Rozwiązywany: .. #hemingway #lektura #lektury #lekturyszkolne.. Od ilu dni Santiagowi nie udało się złowić żadnej ryby?. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Stary człowiek i morze Plany wydarzeń Ramowe i szczegółowe plany wydarzeń do lektury Stary człowiek i morze Trudny test z Stary człowiek i morze Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?Stary człowiek i morze Co wiesz o lekturze?. Rozwiąż test i sprawdź!. Tagi dla tego testu: Stary człowiek i morze.. pechowy 2. pytanie 1 z 15. oczy 3.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej opowieści o samotności, walce i nieustępliwości.. Z jaką rybą walczy rybak Santiago?. W XX wieku, na Kubie.. Poniżej kilka przykładowych pytań:a) marlin b) merlin 26) Do czego urodził się Santiago?. Inne testy z kategorii.. Widget"Stary człowiek i morze" - test sprawdzający z lektury Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z lektury "Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingwaya..

... test > Stary człowiek i morze.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera .. Stary człowiek i morze Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Stary człowiek i morze.. Co oznaczał termin "salao"?. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z lektury.. Powiązane z tym testem.. Żółwie morskie żywią się meduzami.. a) brakiem soli lub cytryny b) przez złego kucharza-sługusa Starego c) tym, że Stary był już stary i przez to wybredny 6) W Hawańskich czasopismach opisywane były rozgrywki drużyn _____.. Lektury - Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze.. Znajdziecie w nim pytania i gotowe odpowiedzi, które pomogą lepiej przygotować się do sprawdzianu.. BlackSparrow 5 lat temu 38 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 29 Skomentuj 120 Super!. Stary uwielbiał/ nie cierpiał je/ich czytać.E.. Pan Tadeusz - test znajomości lektury.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Przetestuj swoją wiedzę na temat tej lektury.. Gdzie toczy się akcja utworu?. Hemingway"Stary człowiek i morze"- sprawdzian 1.Do cech formalnych paraboli zalicza się: a) obiektywność narracji b) uproszczoną konstrukcję postaci c) wszystkie odpowiedzi są poprawne d) schematyczną fabułę Rozwiązanie 2.Gdy poznajemy Santiago nie schwytał ani jednej ryby od: a) osiemdziesięciu czterech dni"Stary człowiek i morze" (lektura uzupełniająca) - test podsumowujący (wersja A), plik: -stary-czlowiek-i-morze-lektura-uzupelniajaca-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Quiz wiedzy z lektury szkolnej "Stary człowiek i morze"..

... Quiz wiedzy o Hobbicie.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Do jakiego gatunku należy ryba, z którą Santiago zmaga się podczas połowu?. Pytanie 1 /10.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Ostrzegamy: test sprawdzający jest trudny.. Santiago miał starą motorówkę.. swój jedyny harpun jedzenie na najbliższe dniStary człowiek i morze − opowiadanie Ernesta Hemingwaya.. Robert Louis Stevenson; Lucy Maud Montgomery;Język polski Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test wiedzy Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.. Strona: 1Test Stary człowiek i morze, Stary człowiek i morze podręcznika Lektury dla Klasa III.. Jak miał na imię chłopiec przyjaźniący się z rybakiem?. test dodany 14 lat temu przez pucy.. Rozwiąż test!Było to spowodowane _____.. a) swoją żonę b) Manolina 28) Jakie uczucia budził w rybaku marlin?. Santiago nie miał żadnego przyjaciela.. a) strach i złość b) miłość i szacunek 29) Co dolegało staremu podczas wyprawy?Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. U góry znajdziesz quiz Stary człowiek i morze - Super Test.Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Starym człowieku i morze.Quizy wiedzy ogólnej; Dział - test z lektury Stary człowiek i morze..

TAK/NIE 7.Stary człowiek i morze - quiz ZAPISZ SIĘ!

Przygotować się dzięki niemu możemy do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego lub omawiania lektury na lekcjach.. Autorem lektury "Stary człowiek i morze" jest: Astrid Lindgren; Ernest Hemingway; Adam Mickiewicz; Sprawdź się w poniższych tematach: Ania z Zielonego Wzgórza 2.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Ernest Hemingway, "Stary człowiek i morze" - test z lektury na poziomie trudnym.. a) Żeby być rybakiem b) Żeby grać w baseball 27) Kogo chciałby mieć przy sobie stary na morzu?. Jak nazywa się autor książki?. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie.. Część 1.. Dlaczego Manolin przestał pływać z Santiagiem?. Zapraszamy!. Stary człowiek i morze - quiz wiedzy książce Ernesta Hemingwaya.. Santiago zajmował się kiedyś łowieniem żółwi TAK/NIE 5.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.. Test ten to także nieoceniona pomoc podczas pisania wypracowania na temat opowiadania.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Od ilu dni Santiago nie złowił żadnej ryby?. Rozwiązanie.Test ze lektury szkolnej" Stary człowiek i morze ", to bardzo dobry sposób na sprawdzenie własnej wiedzy.. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. d) utrata merlina jest karą za pychę Santiago.. W XIX wieku, na Kubie.. Część 2.. Wielka siła w. Quizowy Maniak.. Quizy o lekturach "Stary człowiek i morze".. W XIX wieku, na Karaibach.1.. Część 3. z tuńczykiem z marlinem z łososiem z karpiem Co traci rybak przy spotkaniu z pierwszym rekinem?. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Test składa się z 12 pytań.. Joanna Biegaj 05 kwietnia 2022Test z lektury "Stary człowiek i morze".. Ania z Zielonego .Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Stary człowiek i morze Ernesta Hemingwaya..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt